Aquesta pàgina requereix tenir activat el javascript per a funcionar correctament

Utilitzem cookies pròpies i de tercers per millorar els nostres serveis mitjançant l'anàlisi dels seus hàbits de navegació, així com cookies de complement de xarxes socials. Si continua navegant, considerem que accepta el seu ús. Pot canviar la configuració o obtenir més informació aquí.

Tancar
Notícies › Secció de Dret Administratiu › Secció de Dret Ambiental › Secció de Dret Constitucional

Nous òrgans de direcció a 9 Seccions de la Comissió de Cultura i Formació

11/07/2019
De conformitat amb les previsions de l’article 22.6 del Reglament de la Comissió de Cultura i Formació de l’ICAB, la Junta de Govern, reunida en sessió de 9 de juliol de 2019, ha acordat desconvocar les eleccions inicialment previstes per al 18 de juliol de 2019 per proveir els càrrecs dels òrgans de direcció de les Seccions de la Comissió de Cultura i Formació que seguidament s’indiquen i declarar electes les candidatures úniques proclamades integrades pels companys i companyes següents:
Nous òrgans de direcció a 9 Seccions de la Comissió de Cultura i Formació

Secció de Dret Administratiu
Presidenta
Cristina Gómez Nebrera

Vicepresident
Carles Pareja Lozano

Secretari
Carlos Menéndez Martínez

Vocals
Gemma Solanas Romero
Alex Torner de Gispert
Cristina Benítez Vázquez
David Núñez Fernández
Elvira Fernández Lozano

 

Secció de Dret Ambiental
Presidenta
Judit Ligüerre Casals

Vicepresident
Joan Perdigó Solà

Secretaria
Jéssica Ramírez Cantero

Vocals
Jordi Arteaga Fuentes
Aina Llorca Felip
Roser Puig Marcó
Natàlia Centella Gumaches
Lluís Gonzaga Laguna Cano

 

Secció de Dret Constitucional
President
Francisco Chamorro Bernal

Vicepresident
Manuel Piñol Dastis

Secretari
Francisco Javier Bejar García

Vocals
Gloria Soto Aguilera
Carles Soliva Hernández
Marta Crespo Guijarro
Eloy Moreno Tarrés
Matilde Urrutia Martínez-Zurita
Sònia Reina Sánchez
Javier Selva Prieto

 

Secció de Dret de la Competència i de la Propietat Industrial
President
Carles Prat Masip

Vicepresidenta
Rosa Martínez Brines

Secretaria
Anna Guix Tornos

Vocals
Elisabet Alier Benages
Valeria Enrich Schröder
Anna Autó Casassas
Miguel Vidal- Quadras Trias de Bes
Mònica López Gómez
Santiago de Nadal Arce
Rais Amils Arnal
Natàlia Esteve Manasanch

 

Secció de Dret Esportiu
President
José Antonio Vivanco Hidalgo

Vicepresident 
Ponç Puigdevall Cayuela

Secretari
Albert Baches Soler

Vocals
Elena Palomares Balaguer
Raquel Arenas Pérez
Thamar Giménez Binder
Cristian Zarroca Blanco

 

Secció de Dret Fiscal i Financer
President
Albert Folguera Ventura

Vicepresident
José Blasi Navés

Secretari
Raül Calderero Marquez

Vocals
Fancesc Xavier Bascós Casademunt

 

Secció de Dret Laboral
President
Enrique García Echegoyen

Vicepresident
Max Arias Blázquez

Secretària
Mónica Gual de Diego

Vocals
Abigail Blanco Cumplido
Josep Danon Campon
Alejandro J. de Llano Salvador
Jonathan Gallego Montalbán
Maria José Gozálvez Vives
David Ibáñez Gubert
Montserrat Martínez Mora
M. del Carmen Sánchez-Bustamante de la Herran

 

Secció de Dret Mercantil
President
Lluís Esquerra Resa

Vicepresidenta
Susana Esther Bleier Terrer

Secretària
Nathalie Kühlmann

Vocals
Maria Luisa de Alarcón Elorrieta
José Soria Sorjús
Bàrbara Clara Jean-Mairet Patiño
José Ramon Morales Cáceres
Raimundo Segura de Lassaletta
Daniel Vázquez Albert

 

Secció de Dret Processal
President
Lluís Rodríguez Pitarque

Vicepresidenta
Tiziana Di Ciommo

Secretari
Fernando García Molinos

Vocals
Antonio Rubio Bonet
Beatriz Gil Vallejo
Mary Helen Pino Vera

 

Jesús M. Maria Sánchez
Secretari

Barcelona, 9 de juliol de 2019

 

Contactes